Sivas Şubeden 500 Göçmen Aileye Yardım

01/03/2019 PAYLAŞ:

Sivas'ta yaşamlarını sürdüren göçmen statüsündeki ailelere Kızılay Sivas Şubesi tarafından insani yardım malzemesi desteği sağlandı. Genel Merkez tarafından 500 göçmen aileye dağıtılmak için Sivas Kızılay Afet Yönetim ve Lojistik Merkezine gönderilen yatak, battaniye ve hijyen malzemelerin ihtiyaç sahibi ailelere teslimine başlandı.
 
Afet Yönetim ve Lojistik merkezindeki programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Göç Müdürü Uğur Temel Çeber, İl Sosyal Yardımlaşma Müdürü Harun Tan ve Sivas Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar da katıldı.
 
Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı çalışma ile ilgili açılamalarda bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, “Kızılayımız hem Sivas’ta hem de genel anlamda herkese destek olan bir kurumdur. Kızılay tabiri caizse bizim yüz akımızdır. Hem içeride hem dışarıda gönül coğrafyamızın en güzel temsilcileridir. Kızılay Sivas şubesi yeni bir genel kurul yaptı taze kanla yeni bir heyecanla yollarına hizmetlerine hızlı bir şekilde devam ediyor. Rabbim hizmetlerini kabul etsin. Büyük devletin temel özelliği sadece kendi milletine değil, komşu milletine de daha doğrusu insanlığın olduğu her bölgeye elini uzatan bir devlet olmasıdır.” ifadelerini kullandı.
 
Kızılay Sivas Şubesi Başkanı Mustafa Sarılar da “Sivas'ta yaşayan 500 göçmen aileye dağıtılmak üzere her aile için, iki yatak, üç battaniye ve bir koli içerisinde temizlik hijyen malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Her fırsatta benzer yardımları yapmaya devam etmekteyiz. Muhacirlerin bizim başımızın üzerinde yerleri var. Onlara bu yardımları ulaştırmaktan Kızılay adına mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.