Menteşe Şubesi'nden Öğrencilere Giyim Yardımı

30/04/2019 PAYLAŞ:   

Hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşan Türk Kızılay Menteşe Şubesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerine giyim yardımında bulundu.
 
Dünyanın farklı ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam eden Türk Kızılay, yurt genelindeki şubeleriyle de en ücra noktalara ulaşarak ihtiyacı olanın yarasına merhem oluyor. Bu kapsamda yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Menteşe Şubesi de üniversite öğrencilerinin giyim ihtiyaçlarını karşıladı.
 
“Vatandaşlarımızı Kızılay’a destek olmaya davet ediyorum”
 
Kızılay'ın hiçbir ayrım yapmaksızın insan acısını dindirmeye çalıştığını dile getiren Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, “Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi gönüllülerimizle birlikte ilk aşamada KYK Yönetimi tarafından belirlenen erkek öğrencilere 100 parçadan oluşan kıyafet yardımlarını ulaştırdık. İkinci aşamada ise KYK yönetimi tarafından belirlenecek kız öğrencilere yardım ulaştıracağız. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik kıyafet yardımı çalışmalarımız devam edecek. Bu süreçteki destekleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ömer İlman’a, Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ayşe Karanlık’a ve günlerce kıyafetlerin hazırlanmasında görev alan genç gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızı da başta kan bağışı olmak üzere farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak Türk Kızılay’a destek olmaya davet ediyorum.” dedi.