Kızılay Şubeleri Yanan Ağaçların Yerine Fidan Dikecek

26/08/2019 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay’ın İzmir’de bulunan 6 şube ve 5 temsilciliği yanan orman alanları için harekete geçti. İzmir’deki şubeler kampanya sonrası toplanan bağışla yanan ağaçların yerine fidan dikecek.
 
İzmir’in Menderes, Seferihisar, Karabağlar ve Urla ilçelerinde yanan orman alanlarının rehabilitasyonu için faaliyetler hızlandırılırken Türk Kızılay şubeleri de destek çalışmalarına başladı. Türk Kızılay İzmir Şubesi öncülüğünde hareket eden Kızılay’ın İzmir’deki 6 şubesi ve 5 temsilciliği “bir fidan da sen bağışla” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Kızılay’ın ilçelerde bulunan şubeleri stantlar kurarak yanan alanların yeşillendirilmesi için bağış toplayacak. Kızılay, fidan için bağış yapan İzmirlilerin isimlerini ise belirlenen bir alanı yeşerterek yaşatacak.
 
Türk Kızılay’ın her alanda başarılı işlere imza attığını belirten İzmir Şubesi Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, “Kızılay olarak afet olan bu yangınla mücadelede büyük çaba gösteren orman teşkilatımızın yanındayız. Bundan sonra bize düşen yanan alanlarımızı bir an önce yeşertmektir. Herkesin bu konuda sorumluluğu vardır. Biz de Kızılay olarak tüm şubelerimizle kampanyaya destek veriyoruz” dedi.
 
Kampanyaya öncülük eden isimler arasında yer alan Konak Şubesi Başkanı Ömür Şanlı da, “Yanan ormanlarda sadece ağaçlar değil hayvanlar, canlılar yandı. Hepimizin yüreği parçalandı. İzmir olarak tek yürek olduk. İzmir ruhunu, birlikteliği kampanyada göstermek istiyoruz. Tüm şubelerimizle kampanyaya destek oluyor ve harekete geçiyoruz” diye konuştu.