Siirt Şubesi'nden Öğrencilere Giyim Desteği

02/10/2019 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Siirt Şubesi ve Mektebim Okulları’nın işbirliğiyle Siirt’te bulunan 4 bin öğrenciye giyim malzemeleri hediye edildi.
 
Siirt’te bulunan 4 bin öğrenci hazırlanan yaklaşık 17 bin parça giyim malzemesi öğrencilere ulaştırıldı. Hediyelerini alan öğrenciler Kızılay’a ve Mektebim Okulları’na teşekkürlerini ifade ettiler.
 
“Öğrencilerimizi sevindirdiğimiz için çok mutluyuz”
 
Öğrencilerin yüzünün güldüğünü görmekten mutlu olduklarını söyleyen Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Sancak, “Bugün burada bir sosyal sorumluluk çerçevesinde öğrencilerimizi sevindirme adına buradayız. Kızılay’la birlikte yaklaşık 17 bin parçalık bir kıyafet dağıtımız oldu, öğrencilerimizi sevindirdiğimiz için çok mutluyuz, keyifliyiz benim için ayrı bir mutluluk.” dedi.
 
“Kızılay ve Mektebim Okullarına teşekkürler”
 
Yapılan yardımların öğrencileri mutlu ettiği kadar kendilerini de mutlu ettiğini belirten okul öncesi sınıf öğretmeni Merve Yıldırım, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Yıldırım, “Mektebim Okulları Kızılay’a 260 koli giyim yardımında bulundu. Kızılay’da bunu okulumuza getirdi. Öğrencilerimize hediye etti. Kızılay ve Mektebim Okullarına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.
 
Öğrencilere hediyelerini veren Türk Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Nihat Altunç ile Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Sancak’a, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Milletvekili Osman Ören, Türk Kızılay Siirt Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Siirt Şubesi Onursal Başkanı Yener Tanık, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü, Kızılay gönüllüleri ile okul idaresi ve öğretmenler eşlik etti.