Şubeler Tüm Yurtta “Kızılay Haftası” Coşkusunu Yaşatıyor

01/11/2019 PAYLAŞ:   

Kızılay’ın Türkiye genelindeki şubeleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası’nda, Kızılay’ın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak, Kızılay’a ve faaliyetlerine yönelik farkındalık oluşturuluyor. Toplum Merkezleri ve Çocuk Dostu Alanlarda da kutlanan Kızılay Haftası, ülkemizdeki misafirlerinde ayını duyguyu yaşamalarını sağlıyor.
 
Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyen Kızılay şubeleri, okul ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilere Kızılay'ın kuruluşu ve neler yaptığına dair bilgiler veriyor. Şubelerin organize ettiği etkinliklerde Kızılay çalışmalarını öğrenen öğrenciler, zihinlerinde oluşan Kızılay’ı resimlerle de görsel hale getiriyor. Kızılay’ı, kompozisyon ve şiirlerle anlatan öğrencilerin çalışmaları göz dolduruyor.
 
Kızılay Haftası kapsamında ilk yardım eğitimi organizasyonları ile kan bağışı etkinlikleri de düzenleniyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler sayesinde Kızılay'ın çalışmaları bir kez daha toplumun tüm kesimlerine anlatılma fırsatı buluyor.