Osmangazi Şubesi Gönüllüleri Yükleri Hafifletti

04/11/2019 PAYLAŞ:   

Toplumda unutulan bazı değerleri hatırlatmayı ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen Türk Kızılay Osmangazi Şubesi, sosyal sorumluluk projesi ‘Kızılay Pazarda’ ile insanların gönlüne dokundu.
 
Türk Kızılay Osmangazi Şubesi ile Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, pilot okul olarak belirlenen BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi ve Mihraplı Abdülkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, semt pazarlarında yaşlı ve engellilerin pazar çantalarını taşıyarak onlara yardımcı oluyor. Projeyi hayata geçiren Türk Kızılay Osmangazi Şubesi Başkanı Halil Atalay, Osmangazi İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Mustafa Sayın, BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet İnan, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte Çarşamba Pazar Alanındaki etkinliğe katıldı.
 
“Kardeşlik ruhunun ve iyiliğin gelişmesi noktasında önemli bir proje”
 
Etkinliğin gençlerde iyilik yapma ve bunu yayma anlamında bir bilinç oluşturacağını dile getiren Osmangazi Şubesi Başkanı Halil Atalay, “İlçemizde 2 pilot okul tespit edildi. Bu okullardaki öğrenciler, Dikkaldırım ve Çarşamba mahallelerinde kurulan pazarlarda, yaşlı ve engellilerimizin pazar çantalarını evlerine kadar taşıyorlar. Kardeşlik ruhunun ve iyiliğin gelişmesi noktasında önemli bir proje. Böylece hem Kızılay’ın varlığını hissettireceğiz hem de bir farkındalık oluşturacağız.” diye konuştu.
 
“Evde evlat, okulda öğrenci, sosyal hayatta da vatandaş”
 
Osmangazi İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Mustafa Sayın da, “Bireye görev ve sorumluluğunu ortaya koyma adına anlamlı bir proje. Evde evlat, okulda öğrenci, sosyal hayatta da vatandaş bilincini ortaya çıkaran bir farkındalık projesi. Öğrencilerimiz ve yaşlılarımız çok memnun. İnşallah diğer pazarlara da taşır, bu projeyi büyütürüz” ifadelerini kullandı.
 
Her seferinde farklı öğrencilerin katıldığı etkinlik sonrası, öğrencilere de kitap hediye ediliyor.