Bursa Şubesi İlk Yardımcılar Ordusunu Güçlendiriyor

11/12/2019 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Bursa Şubesi ilk yardım uzmanlarından eğitim alan ve başarılı olan Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu’nun yöneticileri ve personellerine sertifikaları verildi.
 
Hayati önem taşıyan ilk yardım konusunda bilgilendirici ve eğitici çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay Bursa Şubesi, Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu yöneticileri ile personellerine ilk yardım eğitimi verdi. Kursiyerler, başarıyla tamamladıkları ilk yardım eğitim programının ardından sertifikalarını Türk Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Hasan Yılmaz’ın elinden aldı.
 
Türk Kızılay'ın, 1960 yılından buyana verdiği ilk yardım eğitimleri ile toplumun doğru bilgi ve beceriler edinerek doğru müdahaleleri yapmalarını sağladığını belirten Türk Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan, “Ülke genelinde ilk yardım eğitim ve uygulamalarına yönelik organizasyonların arttırılması ile ölüm ve sakat kalma oranları ciddi şekilde azaltılabilir. İlk yardımcılar ordusuna katılan her ferdin varlığı, çevresi için bilinçli insan demek, yeri geldiğinde 'hayat' demektir. Unutmayalım ki hayat kurtaran ya da hayatı kurtarılan hepimiz olabiliriz, bu yüzden de hepimiz ilk yardım eğitimi almalıyız" dedi.