Tavşanlı Şubesi’nden İdlib’e 2 Tır Un

20/03/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Tavşanlı Şubesi, Tavşanlı Muhtarlar Derneği ile birlikte organize ettiği kampanya kapsamında İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine 2 tır un yardımında bulundu.
 
Suriye rejiminin saldırıları sebebiyle kendi ülkesinde mülteci konumuna gelen masum insanlar İdlib kırsalına yerleşerek hayatta kalma mücadelesine devam ediyor. Kalacak bir yer ve yiyecek yemek bulmak konusunda zorluk çeken Suriyelilere bir yardım eli de Türk Kızılay Tavşanlı Şubesi’nden uzandı. Türkiye’nin dört bir yanında İdlib için başlatılan yardım kampanyasına katılan Tavşanlı Şubesi, Tavşanlı Muhtarlar Derneğiyle iş birliği yaparak İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine 2 tır un gönderdi.
 
Kısa süre içerisinde topladıkları 2 tır un sebebiyle memnuniyetini dile getiren Türk Kızılay Tavşanlı Şubesi Başkanı Mümtaz Serdaroğlu, “Malum İdlib'de ağır bir dram yaşanıyor, bizler de Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği ile birlikte çok ciddi bir çalışma içerisine girdik. Muhtarlarımıza ve tüm bağış yapan halkımıza teşekkür ederiz” dedi.