Kırıkkale Şubesi’nden Örnek Projeler

29/06/2020 PAYLAŞ:   

Türkiye’nin her köşesinde aktif olarak çalışan ve yardımlarıyla vatandaşların yüzünü gülümseten Kızılay şubeleri farklı çalışmalarla takdir topluyor. Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, Kırıkkaleli kadın ve çocuklar için birbirinden anlamlı projelerin altına imza atıyor.
 
Şubeleriyle yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle adından söz ettiren Türk Kızılay, dezavantajlı grupların yaşam şartlarını iyileştirmek, onları topluma kazandırmak ve kendilerine yetebilen birer birey olmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleriyle birlikte çeşitli proje ve etkinlikleri hayata geçiriyor.
 
Kırıkkale’de bulunan dezavantajlı kadın ve çocuklara yönelik farklı projeleri gerçekleştiren Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, vatandaşlar tarafından alkış topladı. “Benim de Altın Bileziğim Var” projesiyle 125 kadına meslek edindirerek maddi kazanç sağlamayı hedefleyen Kırıkkale Şubesi öğrencilere yönelik hayata geçirdiği “Gez Dünyayı Gör Kırıkkale’yi” projesiyle ise Kırıkkale’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdirerek çocukların sosyalleşmesine katkı sağlayacak. Ortaokul ve Lise öğrencileri için ise “Kızılay Kütüphanem” projesini hayata geçiren Kırıkkale Şubesi, kütüphaneye 2500 öğrencinin kaydını gerçekleştirerek çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını hedefliyor.