Ağrı Şubesi’nden Selzedelere Konteyner

28/07/2020 PAYLAŞ:   

Ağrı’da meydana gelen yoğun yağışlar sonucu evleri hasar gören selzede aileye Türk Kızılay Ağrı Şubesi, bir konteyner ev teslim etti. Kızılay Ağrı gönüllüleri de halı ve gıda yardımında bulundu.
 
Gerek yurt içinde gerek yurt dışında her türlü afet ve acil durum anında ivedilikle harekete geçen Türk Kızılay, yoğun yağış sonrası Ağrı’nın Tutak ilçesinde meydana gelen sel felaketi için ekiplerini sahaya yönlendirerek selzede vatandaşların beslenme ve barınmaya kadar tüm ihtiyaçlarına cevap verdi.
 
İlçeye bağlı Bintosun köyünün Sofi Keçel mezrasında sel sonrası evlerinin kullanılamaz hâle gelmesiyle geçici süreyle kendilerine tahsis edilen çadıra yerleşen 11 kişilik ailenin yardımına da Türk Kızılay Ağrı Şubesi yetişti. Kızılay tarafından gönderilen yaşam konteyneri, Tutak Kaymakamı Ahmet Karaaslan ve Türk Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı tarafından aileye teslim edildi. Konteyner evin kurulmasının ardından ailenin halı gıda ihtiyacını karşılayan Kızılay Ağrı gönüllüleri de yüzleri gülümsetti. Ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Türk Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, selzedelerin yanında olduklarını belirtti.