Şanlıurfa Şubesi Sıcak Havalara Rağmen Görev Başında

28/07/2020 PAYLAŞ:   

Şanlıurfa’da etkili olan sıcak hava dalgasına rağmen yardımlarını aralıksız sürdüren Türk Kızılay, Şanlıurfa Şube Başkanı Dr. Ahmet İnan ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşliğinde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara gıda kolisi yardımında bulundu.
 
Tüm dünyanın imkânlarını seferber ederek yoğun bir şekilde mücadelesini sürdürdüğü yeni tip koronavirüs salgını hâlâ etkisini gösterirken Türk Kızılay ülkenin dört bir yanında yardımlarına devam ediyor. Salgın nedeniyle aylardır ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşların yardımına Şanlıurfa Şubesi yetişti. Özellikle Türkiye’nin güneydoğusunda kendini iyiden iyiye hissettiren sıcak havalara rağmen gece gündüz çalışan Şanlıurfa Şubesi salgın döneminde binlerce aileye yardım ulaştırdı.
 
Yardım gönderilecek adresleri tek tek belirleyen Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı ve çalışanları, gönüllülerin de desteğiyle muhtaç ailelere gıda kolisi desteğinde bulundu. Vatandaşların sorunlarını ve taleplerini de dinleyen Şanlıurfa Şube Başkanı Dr. Ahmet İnan çocukları da unutmadı. İnan, yaptığı açıklamada, Kızılay’a başvuru yapan muhtaç vatandaşları belirleyerek yardımlarda bulunduklarını belirtti ve “Pandemi süresinde yardımlarımızı aksatmadan sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam ediyoruz. Bizlere desteğini esirgemeyen tüm yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.