Kızılay Şubelerinden Çocuklara Bayramlık

29/07/2020 PAYLAŞ:   

Kurban bayramı çalışmalarına aralıksız devam eden Türk Kızılay, et dağıtımı yapılacak ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederken çocukları da ihmal etmiyor. Türkiye’nin birçok şehrinde çocuklar için bayramlık kıyafet dağıtımına başlayan Kızılay Şubeleri, çocukların yüzünü gülümsetiyor.
 
2020 Kurban kampanyası kapsamında yardımsever vatandaşların vekâletleriyle bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü gülümsetecek olan Türk Kızılay, çocukların sevincine ortak olabilmek adına şube ve temsilciliklerinin desteğiyle maddi durumu olmayan, öksüz ve yetim çocuklar başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafındaki çocuklar için çeşitli kıyafet ve ayakkabılardan oluşan bayramlıkları dağıtmaya başladı.
 
Bayram öncesi dağıtımlarını gerçekleştirmeye başlayan Ağrı, Gaziemir, Aydın, Iğdır, Kastamonu ile pek çok şube ve temsilcilik çocukların yüzlerinde kocaman bir gülümseme yarattı. “Bayram, Çocuklar Mutluysa Bayramdır” sloganıyla yola çıkan Ankara Şubesi Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi ve Türk Kızılay Sosyal Hizmetler Direktörlüğü ise bayram arifesinde yetim çocukların eğlenceli vakit geçirerek bayram sabahına yeni kıyafetleriyle uyanmalarına vesile oldu. Kızılay, çocuklara pamuk şeker, kâğıt helva ve lokum ikram etmeyi de unutmadı. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da çocukların sevincine ortak oldukları için son derece mutlu olduklarını dile getiren şube ve temsilcilikler takdir topladı.