Ankara Şubesi “Yemeğin Benden” Projesiyle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

10/09/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Ankara Şubesi, ihtiyaç sahipleri için ücretsiz yemek dağıtımı yapan Ulucanlar Dr. Cevat Naki Akkerman Aşevi'nde "Yemeğin benden" uygulamasıyla hayırseverlerin bağışlarını almaya başladı.
 
1919'da kurulan ve 101 yıldır ihtiyaç sahipleri için aralıksız ücretsiz yemek dağıtımı yapan Ulucanlar Dr. Cevat Naki Akkerman Aşevi’nde “Yemeğin Benden” projesini hayata geçiren Türk Kızılay Ankara Şubesi, hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak "www.yemeginbenden.com" internet sitesi üzerinden ihtiyaç sahipleri için bağış yapabileceklerini duyurdu. Sıcak yemek pişirme imkânı olmayan dar gelirli vatandaşların evlerine ulaştırılmak üzere 3 çeşit yemekten oluşan yemek paketinin bedeli ise 15 lira olarak belirlendi.
 
“İyilik kazanı bağışçılarımızın desteğiyle kaynıyor”
 
Normal günlerde 5 bin kişiye, olağanüstü günlerde ise 14 bin 500 kişiye her gün sıcak yemek paketleyerek ihtiyaç sahiplerine servis edildiğini belirten Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı Dr. Sema Yetiş, “101 yıldır kaynayan iyilik kazanımız değerli bağışçılarımızın destekleri sayesinde kaynamaya devam ediyor. Kurduğumuz bu bağış sitesi ile herkesin iyilik kazanlarımıza katkı vermesini sağlamış olacağız. Kızılay olarak değerli bağışçılarımız ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görüyoruz. İyilik kervanına katılmak isteyen bağışçılarımız için bu uygulamayı hayata geçirdik. İyilik severleri sitemiz üzerinden aşevimize destek vererek daha fazla sayıda ihtiyaç sahibinin evine sıcak yemek desteği vermeye davet ediyoruz” dedi.