Batman Şubesi Okulları Renklendiriyor

15/09/2020 PAYLAŞ:   

Batman Belediyesi ile iş birliği yaparak “Okul Yolu İrfan Yolu” projesini başlatan Türk Kızılay Batman Şubesi, kamu spotlarıyla okul duvarlarını boyayarak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.
 
Türk Kızılay Batman Şubesi’nin, Batman Belediyesi iş birliğiyle hazırladığı “Okul Yolu İrfan Yolu” projesi kapsamında çalışmalar başladı. Batman Belediyesi’nin de desteğiyle şehirde tespit edilen 80 okulun duvarlarını kamu spotlarıyla renklendirecek olan Kızılay, vatandaşların da takdirini topladı.
 
80 okul boyanacak
 
Proje ile çocukların küçük yaştan itibaren farkındalıklarının artmasına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirten Türk Kızılay Batman Şube Başkanı Davut Okçu, “Eğitim kurumlarına yakışmayan görüntüler silinecek, eğitim amaçlı ifadelerle süslenecek. Okullara yakışacak bir görüntü kazandırılacak. Bir resim öğretmeninin nezaretinde, Kızılay Gönüllülerimizin desteğiyle yürütülen çalışmalar 6 ay içinde tamamlanacak. Şartların elverişli olması halinde önümüzdeki günlerde projenin tanıtımı yapılacak” şeklinde konuştu. Proje kapsamında 80 okulda boyama çalışmalarının yapılması planlanıyor.