Aydın Şubesi’nden Engelleri Aşan Maske

25/09/2020 PAYLAŞ:   

COVİD-19 ile mücadelede yoğun çaba sarf eden Türk Kızılay, şube ve temsilcilikleri aracılığıyla toplumun her kesimine ulaşmayı sürdürüyor. Türk Kızılay Aydın Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları, işitme engelli vatandaşların yararlanması için yaklaşık 100 adet özel maskeyi Türkiye Beyazay Derneği’ne teslim etti.
 
Yeni tip koronavirüs salgınının başından bu yana yürüttüğü çeşitli kampanyalarla adından söz ettiren Türk Kızılay, farklı çalışmalarıyla toplumun her kesimine yardım elini uzatıyor. Maske takmanın zorunlu olduğu salgın döneminde çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalan işitme engelli vatandaşlar için harekete geçen Kızılay, anlamlı projeleriyle vatandaşların takdirini kazanıyor.
 
Türk Kızılay Aydın Şubesi de yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bir yandan sosyal yardımlarla birlikte kan ve plazma bağışına yönelik kampanyalarını sürdürürken diğer yandan maske takmanın zorunlu olduğu günlerde iletişim kurmakta sorun yaşayan işitme engelli vatandaşlar için Kızılay Toplum Merkezlerinde üretilen özel maskeleri Türkiye Beyazay Derneği’ne ulaştırıyor. Türkiye Beyazay Derneği Aydın Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Türk Kızılay Aydın Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları yaklaşık 100 adet özel üretim maskeyi işitme engelli vatandaşların hizmetine sunarak örnek bir projenin altına imza attı.
 
Özel üretim maskeleri, Türkiye Beyazay Derneği Aydın Şube Başkanı Demet Pilevneli’ye teslim eden Türk Kızılay Aydın Şubesi Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit, işitme engelli vatandaşların aileleri ile daha rahat iletişim kurabilmesi için bu özel maskelerin üretildiğini ifade ederek, “Salgın hastalık döneminde maske kullanımı zorunluluğu açısından işitme engelli bireylerimizi düşünerek hareket ettik ve Ankara’da bulunan toplum merkezimizden bu özel maskelerden temin ettik. İşitme engelli bireylerimizin aileleri ile iletişimlerinde kolaylık olması ve daha rahat dudak okuyabilmeleri için şeffaf maskeleri bugün, şube başkanımıza teslim ettik” dedi.