Kastamonu’daki Yangınzedelere Kızılay Yardımı

11/11/2020 PAYLAŞ:   

Kastamonu merkeze bağlı 14 haneli Tepeharman köyünde çıkan yangında evleri zarar gören vatandaşlar için Türk Kızılay Kastamonu Şubesi seferber oldu.
 
Kastamonu’daki yangın haberini aldıktan kısa bir süre sonra Tepeharman köyüne ulaşan ve üç öğün sıcak yemek hizmeti veren Kastamonu Şubesi, yardım malzemeleriyle de vatandaşlara destek oluyor. Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını belirten Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, “Son yangında ne yazık ki 26 insanımız evsiz kaldı. Kızılay olarak bölgeye giderek yangınzedelerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında üzerimize düşeni yaptık. Üç öğün sıcak yemek ve diğer ihtiyaçları konusunda Kızılay ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu.” dedi.
 
Yangından zarar gören vatandaşların evlerinden hiçbir şey almadan çıktığını hatırlatan Tavil, "Akşam saatlerinde ve bir anda büyüyen bir yangın olduğu için insanlar neredeyse çoraplarını bile giymeden dışarı çıkmışlar. Mevsim dolayısıyla hava şartlarının zorluğu ortada. Biz de kışlık kıyafet noktasında yardımda bulunduk. Kışlık mont, bot, pantolon ve kıyafet verdik. Anne ve çocukların ihtiyaçları da karşılandı. 1,5 yaşında ve 8-10 yaşlarında çocuklar vardı. Hepsinin ihtiyaçlarını karşıladık.” diye konuştu. Köyde yaşayan gençlerden birinin üniversite sınavına hazırlandığını aktaran Tavil, "O kardeşimize de üniversite hazırlık kitapları hediye ettik." ifadesinde bulundu.