Düzce Şubesi’nden Solunum Cihazı Desteği

20/11/2020 PAYLAŞ:   

Hayırseverlerin desteğiyle yardım çalışmalarına devam eden Türk Kızılay Düzce Şubesi, Kovid-19 tedavisi gören yoğun bakım hastaları için Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 5 adet solunum cihazı desteğinde bulundu.
 
Düzce’de 94 yaşındaki emekli öğretmen hastanelerin kovid-19 servislerinde yoğun bakımda tedavi gören hastalar için Türk Kızılay Düzce Şubesi’ne bağış yaptı. Türk Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, 94 yaşındaki yaşlı kadın ile görüşerek yapılan bağışla 5 solunum cihazı temin etti. Temini yapılan cihazlar Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne teslim edilerek kullanıma hazır hale getirildi.
 
Hayırsever bağışçının yıllardır Kızılay’a destek olduğunu belirten Türk Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, “Hasta sayılarının arttığı ve yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç olan bir ortamda Kızılay olarak ne yapabiliriz üzerine çalışmalar yaptık. Daha önce birçok kez Kızılayımıza bağış yapan 94 yaşındaki bir teyzemiz var. Sağ olsun ondan böyle bir teklif geldi. Bir ihtiyacın giderilmesi ile ilgili faydamız dokunabilir mi diye sormuştu. Onun bağışıyla yerli üretim olan solunum cihazlarımızdan 5 adedini bugün hastanemize teslim ettik.” ifadelerini kullandı.
 
Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz da “Düzce Kızılay şubesi yaklaşık 400 bin lira bedeli olan cihazları hastanemize ulaştırdı. Devletimizin her türlü cihazı almak için tabiî ki gücü var ama pandemi süreci gibi yoğun geçen süreçte bu desteğin olması gerçekten hem sağlık çalışanlarımızı hem de bizi çok mutlu eden bir durum” dedi.