Osmangazi Şubesi Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

20/11/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Osmangazi Şubesi, gönüllüleriyle birlikte kışlık kıyafet ve battaniyeleri Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki yetim çocuklar ve ailelerine ulaştırarak yüzleri güldürdü.
 
Bölgesindeki ihtiyaç sahiplerini tespit eden Türk Kızılay Osmangazi Şubesi, ihtiyaç duyulan malzemeleri ulaştırmaya devam ediyor. Osmangazi Şubesi Başkanı Halil Atalay, “Kış soğuklarının kapımıza dayandığı şu günlerde, etrafımızdaki ihtiyaç sahiplerini kollayıp gözetmek hepimizin görevi. Şubemiz gönüllüleri ile bu günlerde bağışçılarımızın emaneti olan kışlık kıyafet ve battaniyeleri ilçemizdeki yetim çocuklarımız ve ailelerine dağıtarak yüzleri güldürmeye çalışıyoruz. Bu yardımlarda katkısı olan bağışçılarımıza, Osmangazi Belediyesi “Belediyem Benimle” ekibine, dağıtıma katılan Yönetim Kurulu Üyesi Abdüssamed Kahraman ve gönüllülerimiz Ahmet Atalay, Gökhan İkikardeş, Burçin İkikardeş, Hülya Kara, Gülşah Köprülü, Furkan Gültaş, Bedirhan Gezgin ile Öznur Vatansever’e çok teşekkür ederiz.” dedi.
 
Kızılaycılar ayrıca kovid-19 nedeni ile evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi, Kızılay kurban kavurmalarını ulaştırdılar.