Kırıkkale Şubesi’nden Dezavantajlı Çocuklara EBA Destek Sınıfı

06/01/2021 PAYLAŞ:   

COVID-19 pandemisi kapsamında uzaktan eğitim ile derslere devam edilirken maddi durumu olmayan dezavantajlı öğrenciler için harekete geçen Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, Ortaöğretim ve Lise'de eğitim gören çocukların faydalanması için robotik kodlama ve EBA destek sınıfını hizmete açtı.
 
İnsanoğlunun yaklaşık bir yıldır mücadelesini sürdürdüğü COVID-19 pandemisi, birçok sektörde olduğu gibi eğitim sektörünü de olumsuz etkilemiş ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Bu süreçte, imkanı olmayan ailelerin çocukları için Türkiye genelinde bir eğitim seferberliği başlatan Kızılay, bir taraftan dezavantajlı çocuklara bilgisayar ve tablet dağıtımı yaparken diğer taraftan eğitim ihtiyaçlarını gideriyor.
 
“Çağımızın El Cezeri’lerini Yetiştiriyoruz”
 
Maddi imkanı bulunmayan ailelerin Ortaöğretim ve Lise'de eğitim gören çocuklarının faydalanması için robotik kodlama ve EBA destek sınıfını hizmete açan Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, sınıfa sibernetik alanının kurucusu kabul edilen bilim insanı El- Cezeri'nin ismini verdi. Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler, “Kırıkkale'de çağımızın El-Cezeri'lerini yetiştirmek için geleceğin teknolojisinin temel taşı olan robotik kodlama sınıfını açtık. Açılan El-Cezeri bilim sınıfımızdan Kırıkkale'de yaşayan dezavantajlı ailelerimizin Ortaokul ve Lise'de okuyan çocukları faydalanacak” şeklinde konuştu.