Minikler Amasya Şubesiyle Isındı

07/01/2021 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Amasya Şubesi, hayırseverin bağışı ve Amasya Belediyesi iş birliğiyle Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı 5 köyde tespit edilen 350 dezavantajlı çocuğun kışlık mont ihtiyacını giderdi.
 
Türk Kızılay, şube ve temsilcilikleriyle de ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırmayı sürdürüyor. Yardımlarıyla yüzleri güldüren Türk Kızılay Amasya Şubesi ise hayırsever bir bağışçının desteğiyle alınan montları Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı 5 köyünde tespit edilen dezavantajlı çocuklara dağıttı. Amasya Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen yardım etkinliğinde kışlık montlarına kavuşan çocukların sevinci yüzleri gülümsetti.
 
Taşova ilçesinde bulunan Uluköy, Andıran, Mülkbükü, Gemibükü ve Alpaslan köylerine ulaştıklarını belirten Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, “Böyle bir organizasyonun içerisinde Kızılay olarak bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu vesile ile şahsım ve yönetim kurulum adına Belediye Başkanımız Mehmet Sarı Bey'e çok teşekkür ediyorum” dedi. Destekleri dolayısıyla kendisine plaket hediye edilen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “Bu dönemde varlık içerisinde olan vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Onun için imkânlar doğrultusunda paylaşabilmek, bölüşebilmek, dertleşebilmek ve halleşebilmek gerekmektedir” şeklinde konuştu.