Ağrı Şubesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Kömür Yardımı

07/01/2021 PAYLAŞ:   

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Ağrı’da, soğuk havanın etkisini azaltmak için canla başla çalışan Türk Kızılay Ağrı Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıttı.
 
Türk Kızılay Ağrı Şubesi, “Minik Eller Üşümesin” kampanyasını başlatarak soğuk hava şartlarının etkili olduğu Ağrı’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımında bulundu. Ağrı Şubesi, hayırseverlerin desteğiyle başlatılan ve kış boyunca sürecek olan kampanyadan elde edilen gelirle ilk aşamada alınan 15 ton kömürü ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için harekete geçti.
 
Kış mevsiminin çetin geçtiğini belirten Türk Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, “Ekiplerimiz 15 ton kömür dağıtımını yaptılar. Bizler de ekiplerimizle sahadayız. Havalar çok soğuk ve çoğu zaman sıfırın altında 20 derecelerde seyrediyor. Yakacağı ve kömürü olmayan birçok ailemiz var. Bizler de onları ziyaret edip kömür ve odun verdik. Evin içerisinde de kömür olmayınca ısınmayla ilgili ailelerimiz çok ciddi zorluklar yaşıyor. Maalesef evdeki eski kıyafetleri sobaya atıp yakanlar ve evindeki halıların bir kısmını yakarak çocuklarının ısınmasını sağlayan ailelerimiz var” dedi. Kış boyunca 50 ton kömür dağıtmayı hedeflediklerini anlatan Tatlı, “Bir tonluk veya bir torbalık kömürün bir evde küçücük eller ve ayakların ısınması için çok güzel bir farkındalık yaratacağını biliyoruz. Kömür dağıtımları kış boyunca devam edecek” şeklinde konuştu.