Adana Şubesi’nden Sağlık Çalışanlarına 1 TIR Hijyen Malzemesi

22/02/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Adana Şubesi, Covid-19 pandemisi döneminde Adana’da bulunan sağlık çalışanlarına 1 TIR dolusu hijyen malzemesi desteğinde bulunarak virüsle mücadeleye katkısını sürdürdü.
 
Türkiye genelinde yoğun bir şekilde ihtiyaçları karşılamaya devam eden Kızılay, yalnızca ihtiyaç sahiplerini değil pandemiyle en ön safta savaşan sağlık çalışanlarını da düşünüyor. Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı’nın da katılımıyla içerisinde cerrahi maske, tulum, dezenfektan, koruyucu gözlük, eldiven ve kolonya bulunan 1 TIR dolusu hijyen malzemesi sağlık çalışanlarının hizmetine sunuldu.
 
Saygılı, kentteki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra sağlık çalışanlarını da unutmadıklarını kaydederek, “Onlar için ne yapılsa azdır. Sağlıkla, sıhhatle, güle güle kullansınlar” dedi. Kızılay’ın her şartta ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu bildiren İl Sağlık Müdürü Halil Nacar ise, “Kızılay ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu anlamlı katkı için sayın Ramazan Saygılı'nın şahsında tüm Kızılay camiasına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.