Muradiye Temsilciliği Engelsiz Kulübü Yardımlarını Sürdürüyor

23/02/2021 PAYLAŞ:   

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü Van’ın Muradiye ilçesinde Kızılay gönüllüleri, Engelsiz Kulüp üyeleriyle birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, et ve kıyafet desteğinde bulunuyor.
 
Soğuk hava ve kar yağışı Türkiye’nin doğusunu esir almasına rağmen Kızılay, tüm ekipleri ve gönüllüleriyle yardıma muhtaç vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Kızılay Muradiye Temsilciliği, ilçede bulunan Engelsiz Kulüp üyeleriyle birlikte yoğun kar yağışına aldırmadan kırsal kesimde bulunan vatandaşların yardımına koşarak gıda, et, kıyafet gibi ihtiyaçları karşılıyor.
 
Karşılıksız desteklerinden dolayı Engelsiz Kulüp üyelerine teşekkürlerini ileten Kızılay Muradiye Koordinatörü Selçuk Yay, “Engelsiz kulübündeki gönüllülerimiz kar kış, yağmur çamur demeden bize eşlik edip vatandaşlarımızın dertleri ile dertleniyorlar, sevinçlerine ortak oluyorlar” dedi.
 
“Engel durumumuz yardım yapmamıza engel değil”
 
İhtiyaçları karşılamak için canla başla çalıştıklarını belirten Muradiye Bedensel Engeliler Derneği ve Kızılay Engelsiz Kulübü Başkanı Osman Ceyhaner, “Bizim engel durumumuz yardım yapmamıza engel değildir. Bazen yaya bazen araçlarla ihtiyaç sahiplerimize yardımları ulaştırıyoruz. Engelli olmamız Türk Kızılay gönüllüsü olmamıza da engel değildir” şeklinde konuştu.