Minik Öğrenciden Sındırgı Şubesi’ne Örnek Bağış

23/02/2021 PAYLAŞ:   

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 5. Sınıf öğrencisi Yiğit Emre Ayyıldız, İzmir’de yaşanan depremin ardından yazdan beri kumbarasında biriktirdiği parayı, Kızılay Sındırgı Şubesi’ne bağışlayarak birikiminin çocuklar ve depremzedeler için kullanılmasını istedi.
 
Minikler merhametleriyle örnek olmaya devam ediyor. Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan 5. Sınıf öğrencisi Yiğit Emre Ayyıldız, yaz aylarından bu yana kumbarasında biriktirdiği paraları Kızılay Sındırgı Şubesi’ne bağışladı. Yardıma ihtiyacı olan çocuklar ve depremzedeler için üzüldüğünü söyleyen minik Emre, annesinin de yardımlarıyla kumbarasında para biriktirmeye başladı. Birikiminin yardıma muhtaç çocuklar ve depremzedeler için kullanılmasını isteyen Emre, kumbarasını makbuz karşılığında Sındırgı Şubesi’ne bağışladı.
 
Kızılay Sındırgı Şube Başkanı Talat Karakaya ve ekibinin örnek davranışından ötürü hediye paketi ve kumbara verdiği Emre, “5. sınıfa gidiyorum. Ben bu parayı böyle yardıma ihtiyacı olanlar için biriktirdim. Televizyonda yardıma ihtiyacı olan çocukları görüyordum. Ben de onun için biriktirmeye başladım. Onları gördüğümde üzülüyordum. O yüzden her gün kumbarama para biriktirdim. Paralar birikince Kızılay’a bağışladım” dedi.