Elazığ Gönüllüleri Depremzede Çocukları Yalnız Bırakmıyor

01/04/2021 PAYLAŞ:   

Genç Kızılay Elazığ gönüllüleri, 24 Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ depreminin ardından hayata geçirdikleri çeşitli projelerle çocukların hayallerini gerçekleştiriyor.
 
Kızılay gönüllüleri, Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen çocukları mutlu etmek için "Hayalini Çiz Projesi'ni" başlattı. Proje kapsamında depremzedelerin bulunduğu konteyner kenti ziyaret eden gönüllüler, çocuklardan hayallerini çizmelerini istedi. Çizilen resimlerden yola çıkarak her bir çocuğun hayallerini süsleyen oyuncak, kırtasiye ve giysileri hayırseverlerin desteğiyle temin eden gönüllüler, bu hediyeleri çocuklara ulaştırmaya başladı.
 
“Proje ile şimdiye kadar 3 bin çocuğa ulaştık”
 
Genç Kızılay Elazığ Başkanı Fatih Bozkurt, çocukların oyuncak, sinema bileti, uçurtma gibi hayallerinin olduğunu belirterek, “Gönüllülerimizle bu hayalleri elimizden geldiğince yerine getirmeye çalıştık. Proje ile şimdiye kadar 3 bin çocuğa ulaştık. 2 bin 500 çocuğun hayalini gerçekleştirdik. Diğer çocuklara da ulaşacağız. Konteyner kentte kalan çocukların yanı sıra köylerde ve ilçelerde yaşayan öksüz ve yetim çocuklardan da hayallerini gerçekleştirmek için resim çizmelerini istedik. En kısa sürede köylerdeki diğer depremzede çocuklarımıza da ulaşarak, onların da hayalini gerçekleştirerek, projemizi tamamlayacağız” dedi.