Urla Temsilciliğinden Dünya Çevre Gününe Özel Defile

07/06/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Urla Temsilciliği, çevre duyarlılığı ile gönülleri fethediyor. “Hayata bağlan” projesi kapsamında engelli bireyler, anneler ve Kızılay gönüllüleri topladıkları farklı geri dönüşüm malzemelerinden tasarladıkları kıyafetleri, “Çevre için engelsiz adımlar” adı altında düzenlenen bir defileyle sergiledi.
 
Kızılay Urla Temsilciliği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla engelli bireyler, anneler ve Kızılay gönüllülerinin katılımıyla bir defile gerçekleştirdi. “Hayata bağlan” projesi kapsamında toplanan farklı geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanan kıyafetler “Çevre için engelsiz adımlar” adı altında düzenlenen bir defileyle sergilendi. Çeşitli geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanan kıyafetleri podyumda taşıyan engelli bireyler büyük takdir topladı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Urla Koordinatörü Nurgül Çağatay Saltık, “Dünya Çevre günü dolayısıyla toplumsal duyarlılığın artması ile gelecek nesillere daha yaşanabilir yeşil, temiz ve sağlıklı bir dünya temennisinde bulunmak istiyorum. 2015 yılından bu yana 'hayata bağlan' diyoruz. Biz engelsiz yüreklerle beraber, engelsiz ve atıksız bir dünya için el ele verdik ve izlediğiniz güzellikleri oluşturduk. Tamamen atık malzemelerden oluşan bu kıyafetleri hazırlarken çocuklarımız ve anneleri çok çaba sarf etti” dedi.