Karasu Temsilciliği Okullara Renk Kattı

07/07/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Karasu Temsilciliği, ilçede bulunan ilkokul ve ortaokulların duvarlarını boyayarak öğrencilerin eğlenceli bir ortamda ders almalarına yardımcı oldu.
 
Sakarya’nın Karasu ilçesinde Kızılay temsilciliğine bağlı gönüllü gençler ilçede belirlenen ilkokul ve ortaokulların iç ve dış duvarlarını rengarenk boyayarak yeniledi. İlk olarak Yassıgeçit İlkokulu ve Ortaokulu'na gelen Kızılay ekipleri, anasınıfının içini ve kapısını da boyayarak duvarlara Türk masal kahramanlarının resimlerini çizdi. Duvar boyamalarının yanı sıra yerlere de oyun alanlarının çizildiği etkinliğe bazı çevre mahalle muhtarları da katıldı.
 
Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, çocukların eğitimine faydalı olabilmek için devlet ve vatandaş el birliğiyle başlattıkları projeye destek veren Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, muhtar Türker Tetik, Kızılay gönüllüleri ve mahalle sakinlerine teşekkür etti. Yassıgeçit İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Yüksel Tetik ise Kızılay’ın ilk defa böyle bir hizmeti olduğunu gördüklerini belirterek “Gurur duyduk. Bu kadar genç arkadaşın gönüllü olarak bir arada olması, dileriz tüm gençlere örnek olur” dedi.