Bursa Şubesine Çocuk Şenliği'nde Büyük İlgi

13/09/2021 PAYLAŞ:   

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 3. Çocuk Şenliği’nde Kızılay Bursa Şubesi'nin etkinlik alanı yoğun ilgi gördü. Bursa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza Kızılay bilinci aşılamayı çok önemsiyoruz” dedi.
 
Bursa’daki Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 3. Çocuk Şenliği’nde çeşitli etkinliklerle eğlenen minikler Kızılay Bursa Şubesi'nin kurduğu etkinlik alanını da büyük ilgiyle karşıladı. Bu yıl ki teması 'doğa, çevre ve orman' olan şenlik çerçevesinde çiçek dikimi yapan, ilk yardım ve Kızılay faaliyetlerini konusunda bilgi alan çocuklar oynadıkları oyunlar sayesinde de eğlenirken öğrenme fırsatı buldu.
 
Gönüllülerle birlikte kurulan çadırlarda çocuklarla vakit geçiren Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, doğa bilincinin çocuk yaşta verilmesi gerektiğini vurgulayarak "Kurduğumuz çadırlarda çocuklarımıza hem Kızılay bilinci aşılamak, hem de onları eğlendirmek için aktiviteler kurguladık. İlerleyen dönemde bilinçli nesillerin oluşturduğu bir toplum istiyorsak miniklerimize hassasiyet göstermeli, onların ülkemize fayda sağlayacak bireyler olması için çaba göstermeliyiz. Düzenlenen bu şenlikte çevre bilinci oluşturmak istediğimiz çocuklarımızla çok güzel vakit geçirdik, çadırlarımız herkes tarafından yoğun ilgi gördü. Bursa Şubesi olarak ebeveynlerin ve miniklerin gönlüne 'Merhamet Çınarı'nın' tarihini işlemeye, çalışmalarını aktarmaya her daim devam edeceğiz" diye konuştu.