Muş Şubesi’nden Öğrencilere Kızılay Butik

09/01/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay Muş Şubesi, Muş Alparslan Üniversitesi yerleşkesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler için hazırladığı Kızılay Butik mağazasını hizmete sundu.
 
Gerek afetlerde gerekse sosyal destekleriyle milletin yanında olan Kızılay Muş Şubesi, Muş Alparslan Üniversitesi’nin yerleşkesindeki Kampüs Çarşı'da Kızılay Butik açtı. Açılışa ev sahipliği yapan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç ile Muş Şubesi Başkanı Semih Tırpancı’ya Muş Valisi İlker Gündüzöz, Muş Belediye Başkan Vekili Muhterem Bozkurt Muş Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, Muş Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kızılay çalışanları ile gönüllüleri de eşlik etti. Öğrenciler, Kızılay Butik’ten beğendikleri kıyafet ve ayakkabıları ücretsiz alabilecek.
 
Mağazanın açılışında katkısı olan herkese teşekkürlerini ifade eden Muş Valisi Gündüzöz, “Kızılay bu devletin bir sivil toplum kuruluşudur. Güzide teşkilatımız son yıllarda yaptığı atılımlarda çok muhabbetle alkışlayarak takip ediyoruz. İnşallah Kızılay amblemi hilali her yerde kıyamete kadar devam eder.” dedi.
 
Kızılay olarak öğrencilere hediye olarak takdim edilecek ürünleri buraya ulaştırdıklarını ifade eden Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Turunç, “Ülkemizde birçok üniversitede ve birçok noktada ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere butik mağazalar oluşturduk. Burayı kardeşler arasında bir hediyeleşme olarak algılayın. Tabii ki millet olarak öğrencilerimizden beklentilerimiz var. Sizin eğitimdeki başarınız sadece ülkemize fayda sağlamayacak, dünya insanlarına da katkı sunacaksınız. Dünyanın neresinde bir insanın bir mazlumun sıkıntısı varsa o mazluma dahi yardım elini uzatacak bir anlayışa sahip olacaksınız. Biz bayrağı sizlere devredeceğiz gençler. Sırf kendiniz, aileniz, toplumunuz için değil dünyadaki bütün mazlumlara da yardım elinizi uzatacak bir anlayışla eğitiminizi tamamlayın.” diye konuştu.