Kızılay Bozkurtlu Ailelere Desteğini Sürdürüyor

13/01/2022 PAYLAŞ:   

Geçtiğimiz yaz mevsiminde Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin üzerinden aylar geçmesine rağmen bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Kastamonu ve Bozkurt Şubeleri, vatandaşların beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçlarına cevap veriyor.
 
Ağustos ayında Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrası Kızılay ekipleri bölgedeki çalışmalarını haftalarca titizlikle yürütmüştü. Aradan aylar geçmiş olmasına rağmen Kızılay Kastamonu ve Bozkurt Şubeleri, yardım elini kesintisiz uzatmaya devam ediyor. 13 ailenin beyaz eşya, 71 ailenin de mobilya ihtiyacını karşılayan Kızılay ekipleri, ailelerin kullanılamaz hale gelen eşyalarını yenilemek amacıyla seferber oluyor.
 
Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Kızılay olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Kızılay Bozkurt Şube Başkanı Erol Nugay, “Sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın noksan olan eşyalarını tamamlıyoruz. Bunların içinde oturma grupları, sandalye ve masası, yatakları ile çift kişilik bazalar var” dedi.