Salihli Şubesi Lise Öğrencileriyle Reçel Atölyesi Düzenledi

28/04/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay Salihli Şubesi tarafından hazırlanan proje kapsamında SS Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Salihli Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı işbirliği ile Reçel atölyesi gerçekleştirildi.
 
Kızılay Salihli Şubesi tarafından hazırlanan ve Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından desteklenmeye hak kazanan proje çerçevesinde lise öğrencileriyle reçel atölyesi düzenlendi. SS Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Salihli Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı işbirliği ile gerçekleştirilen atölyede lise öğrencileri reçel yapımı üzerine bilgilendirilerek damla sakızlı elma reçeli yapımı gösterildi. Atölye çalışmalarına destek için ilçedeki özel bir okulun öğrencileri de sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek reçel atölyesi çalışmalarına gönüllü katılım sağladı.
 
Kızılay Salihli Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Ünveren, bu çalışmada desteklerini esirgemeyen SS Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin üyeleri olmak üzere, tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Atölyede hazırlanan elma reçelleri ise Salihli Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan gıda kolilerinde yer alacak.