Amasya Şubesi’nden Öğrencilere Kızılay Butikle Giyim Desteği

12/05/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay Amasya Şubesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin çeşitli giyim eşyalarını ücretsiz olarak alabileceği Kızılay Butik açılışını, Amasya Üniversitesi yerleşkesinde yaptı.
 
Amasya Üniversitesi ile Kızılay Amasya Şubesi arasındaki iş birliği protokolü çerçevesinde, Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Kütüphanesi binasında ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim desteği vermek üzere 10 bin öğrenci kapasiteli ‘Kızılay Butik’ açılışı gerçekleştirildi.
 
“Kızılay’a ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum”
 
Kızılay faaliyetlerinin gönüllük esasına göre yapıldığını aktaran Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, “Bütün arkadaşlarımız gönüllü olarak burada çalıştılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amasya Üniversitesi’nin bütün imkânlarını bizlere sağlayarak burada Kızılay Butik açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya da çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Bu projenin yardımlaşma ve kaynaşma duygusunun gelişmesine önemli derecede katkı sağlayacağını vurgulayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı da “10 bin öğrenci kapasiteli Kızılay Butik, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ücretsiz kıyafet ihtiyacının karşılanması yönünden büyük önem arz ediyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olan Kızılay’a ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak ev sahipliğindeki ‘Kızılay Butik’ açılışına, 2011-2015 Yılı TBMM Başkanı ve halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Cemil Çiçek, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkan Vekili Mustafa Onur Kavaklıoğlu, protokol üyeleri, kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum örgütleri, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler katıldı.