Tokat Şubesi Yetim ve İhtiyaç Sahipleri İçin Kermes Düzenledi

01/08/2022 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Tokat Şubesi kadın gönüllüleri Tokat Belediyesinin katkılarıyla Hıdırlık Tesislerinde yetimler ve ihtiyaç sahiplerinin yararına anlamlı bir kermes düzenlendi.
 
Kızılay’ın kadın gönüllüleri yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine anne şefkatiyle yaklaşmaya devam ediyor. Tokat Belediyesinin katkılarıyla Hıdırlık Tesislerinde unutulmaya yüz tutan oyunların da sergilendiği kermesten elde edilen gelir, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yararına kullanılacak.
 
Yardımlaşma ve vakıf kültürünün ecdadımızdan miras kaldığına vurgu yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kızılay’ın çok kıymetli faaliyetler yürüttüğünü belirterek, “Yaptıkları yürekten çalışmalarla insanlarımıza faydalı olan bütün Kızılay mensuplarına ve özellikle Tokat’taki Kızılay çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Biz daima insanlığın yardıma koşan bir millet olarak bu günlere kadar gelmişiz. Her türlü zorluğa karşı birbirimize omuz vererek zorlukları birlikte aşan bir milletiz. Bu yardımlaşma duygusu ile milletimizin sırtı hiç yere gelmiyor, gelmeyecek. Biz Tokat Belediyesi olarak Kızılay ile yaptığımız ortak çalışmalarla desteğimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da bu desteklerimize her zaman devam etmeye hazırız” dedi.