Kırklareli Şubesi’nden Kızılay Butik

02/08/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay Kırklareli Şubesi, Lüleburgaz Devlet Hastanesinde kurduğu, ihtiyaç sahibi hastalara hizmet verecek olan “Kızılay Butik”i açtı.
 
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde, ihtiyaç sahibi hasta ve refakatçilerinin kıyafet ihtiyacı "Kızılay Butik”ten karşılanacak. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ile Kızılay Kırklareli Şubesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında hazırlanan Kızılay Butik, Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde düzenlenen törenle açıldı.
 
Mağazanın hayırlı olmasını dileyen Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kızılay mağazasından hasta ve refakatçilerin ihtiyaç anında yararlanabileceğini ifade ederek güzel bir proje olduğunu belirtti.
 
Kızılay'ın 94. butik mağazasının açılışını yaptıklarını belirten Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da “Kızılay'ın temel vazifesi milletimizin yanında olmak, nerede bir ihtiyaç varsa karşılamak. 154 yıldır böyle oldu bundan sonra da böyle olacak.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Kızılay Butik’in açılışı gerçekleştirildi. Kızılay Kırklareli Şube Başkanı Volkan Göç’ün organizasyonundaki törene, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Belediye Başkanı Murat Gerenli, Kırklareli İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit ve sağlık personelleri de katıldı.