Kızılay Biga Motofest’te Bilgilendirme Yaptı

09/09/2022 PAYLAŞ:   

8-11 Eylül tarihlerinde Abdiağa Mesire Alanı’nda düzenlenen Biga Motofest’e Kızılay Biga Şubesi de katılım göstererek şube faaliyetleri hakkında motosiklet tutkunlarına bilgi verdi.
 
Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri 18 Eylül’e kadar devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Abdiağa Mesire Alanı’nda organize edilen Biga Motofest ise motosiklet, kamp, karavan, off-road, bisiklet ve doğa tutkunlarını bir araya getirdi.
 
Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer, Genç Kızılay Biga ve Kızılay Engelsiz ekibinin desteğiyle festivale gelen katılımcılara Kızılay’ın faaliyetlerini anlattı. Kan vermenin önemine değinen broşürlerin dağıtımı esnasında nasıl kan bağışında bulunulacağı hakkında bilgi veren Şube, kan veremeyecek yaşta olanlardan ise gençlerde farkındalık oluşturacaklarına dair söz aldı. Ramazan ve Kurban kampanyaları ile sosyal yardımlara ilişkin detayları da aktaran Şube Başkanı Başer, katılımcıların ilgisine teşekkür ederek 15-18 Eylül’de gerçekleştirilecek etkinliklerde kan bağışı aracı ve mobil ikram aracı ile faaliyet göstereceklerini ifade etti.