Hakkâri Şubesi’nden Üniversite Öğrencilerine Kızılay Butik

18/01/2023 PAYLAŞ:   

Sosyal yardımlarıyla desteklerini sürdüren Kızılay Hakkâri Şubesi, Hakkâri Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesi içerisinde oluşturulan ücretsiz giyim mağazası Kızılay Butik’in açılışını yaparak üniversite öğrencilerinin imkânına sundu.
 
Kızılay Hakkâri Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyacını karşılamak üzere hayata geçirilen Kızılay Butik'in açılışı, Hakkâri Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesi merkezi derslikler binasında düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Giyim mağazasının ikinci şubesini üniversite bünyesinde açtıklarını söyleyen Kızılay Hakkâri Şubesi Başkanı Recep Bozkurt, “Kızılay Butik mağazasının oluşumunda emeği geçenlere teşekkür ederiz. Buradan ihtiyaç sahibi öğrenciler faydalanabilecekler. Türkiye’deki onlarca üniversitede ihtiyaç sahibi öğrencilere Kızılay Butikler ile ulaşılıyor.” dedi.
 
Hakkâri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı ise Kızılay’ın Türkiye’nin her yerine merhamet elini ulaştırdığını belirterek, “Kızılay, daha önceden görev yaptığım yerlerde olduğu gibi Hakkâri’de de hep yanımızda oldu. Ne zaman kapısını çalsak hep yanımızda oldu. Bundan sonra da Hakkâri’de daha hayırlı hizmetlerde bulunacağına inandığımız Kızılay'ın butik mağazasının hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.
 
Törene Hakkâri Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Prof. Dr. Erdoğan Bada ve Prof. Dr. Can Yılmaz, Kızılay şube yönetimi, öğretim üyeleri, daire başkanları, Kızılay gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.