Bursa Şubesi Çocukları Hilal Kampında Buluşturdu

05/09/2023 PAYLAŞ:   

Hayırseverlerin desteğiyle yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay Bursa Şubesi, ebeveyn kaybı yaşamış çocukları Bursa’da düzenlediği Hilal Kampında buluşturdu.
 
Türk Kızılay, ebeveyn kaybı yaşamış çocuklara her yıl farklı kamplar düzenliyor. Türk Kızılay Bursa Şubesi de 25 çocuk ve 15 annenin katılımıyla Bursa’daki Ericek Kamp Alanı’nda üç günlük “Hilal Kampı” düzenledi. Türk Kızılay Yetim Destek Programı düzenlenen kampta annelere yönelik BUSMEK tarafından her gün 2 farklı branşta olmak üzere toplamda 6 atölye gerçekleştirildi. Bu atölyelerde makrome anahtarlık, bileklik, ebru, kumaş baskı, punch toka ve seramik çalışmaları yapıldı.  Çocuklar için de drama, spor, halk oyunları, müzik eğitimi istasyonları düzenlendi. Her gün dönüşümlü olarak gruplar halinde istasyonlara katılan öğrenciler, farklı alanlarda eğitim etkinliklerine katılarak sosyalleşme imkânı buldu.
 
Eğitim programları tamamlandıktan sonra da adrenalin parkı, zipline, deniz bisikleti, doğa etkinlikleri ile birlikte “Kamp Veda Gecesi” düzenlendi. Kamp sonrası eğitim liderleri tarafından değerlendirme yapılarak çocukların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim ihtiyaçlarına göre kurslar planlandı. Kamp programı Türk Kızılay Bursa Şubesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gürsu Belediyesi ve BUSMEK iş birliğiyle gerçekleştirildi.