Akdağmadeni Şubesi’nden İki Konuşan Sınıf

11/03/2024 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Akdağmadeni Şubesi, “Konuşan Sınıf” projesi kapsamında Yozgat’taki Namık Kemal İlkokulu ve Yeniyapan İlkokulu'nda hayırsever bağışçıların katkılarıyla donatılan sınıfların açılışını gerçekleştirdi.
 
“Konuşan Sınıf” projesinin ilk adımları Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindeki Namık Kemal İlkokulu ve Yeniyapan İlkokulu'nda atıldı. Namık Kemal İlkokulu'ndaki sınıf, Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Aşkın Öksüz'ün anısına, Yeniyapan İlkokulu'ndaki sınıf ise Şehit Komando Er Aydoğan Demirbilek'in anısına adanarak açıldı. Türk Kızılay Akdağmadeni Şubesi’nin hazırladığı konuşan sınıflarda hayırsever bağışçıların gerekli malzemelerin temin edilmesi ve sınıfların fiziki imkanlarının elverişli hale getirilmesinde büyük rolü oldu. “Konuşan Sınıf” projesi, öğrencilerin dijital bağımlılığını azaltarak, sosyal ve iletişimsel becerilerin geliştirilmesine odaklanıyor. Sınıflar ise öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak çeşitli öğrenme araçlarıyla donatıldı. Ayrıca, sınıflarda sinema köşesi ve zeka oyunları da yer alıyor.
 
'Konuşan Sınıf' projesinin açılış programında Türk Kızılay gönüllülerinin aktif katılımı da göz doldurdu. Gönüllüler, çocuklarla bir araya gelerek okul bahçesinde çeşitli etkinlikler düzenlediler. Bu etkinliklerde gönüllüler, pedagojik olarak akademisyenler eşliğinde tasarlanan oyunları çocuklarla birlikte oynadılar. Ayrıca, geleneksel sokak oyunları ile çocuklarla eğlenceli vakit geçirdiler.
 
Açılış programına Akdağmadeni Kaymakamı Furkan Nezir, Türk Kızılay Akdağmadeni Şube Başkanı Murat Kocagül, Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, Akdağmadeni İlçe Emniyet Müdürü Hasan Taşan, Akdağmadeni İlçe Jandarma Komutanı Tarık Lök, Şehit Aşkın Öksüz’ün ailesi, Kızılaycılar, gönüllüler ve çok sayıda davetli katıldı.