Muş’a 5 Bin Kişilik Aş Evi Müjdesi

23/06/2020 PAYLAŞ:   

Muşlu İş İnsanı Gıyasettin Bingöl, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç’un girişimiyle gerçekleştirilen görüşme sonucunda 5 bin kişi kapasiteli aş evi projesini Türk Kızılay ile birlikte Muş’ta hayata geçiriyor.
 
Bursa’da özel bir kolejin Yönetim Kurulu Başkanı olan Muşlu iş insanı Gıyasettin Bingöl, hemşehrilerine yardımda bulunmak amacıyla Türk Kızılay öncülüğünde Muş’ta 5 bin kişi kapasiteli aş evi projesini hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyor. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç’un, iş adamı Bingöl’den talep ettiği aş evi proje görüşmesinin olumlu sonuç vermesiyle birlikte Türk Kızılay Muş Şubesi, projenin hayata geçirilmesi için zemin+iki kat inşaat yapılabilecek bir arsa tahsis etti.
 
Yıllardır aş evi projesinin hayalini kurduğunu dile getiren iş insanı Bingöl, “Hep Muşlu hemşehrilerim için ne yapabilirim diye düşünüyordum. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç tarafından tarafıma aş evi projesi talebi geldi. Bu proje talebi beni ziyadesiyle memnun etti çünkü yıllardır böyle bir proje hayata geçirmeyi düşünüyordum” dedi. Projenin hayata geçirilmesinin ardından günde bin 500 kişiye sıcak yemek çıkarabileceklerini ifade eden Türk Kızılay Genel Merkez YK Üyesi Koç ise, “Muşlu hemşehrimiz Gıyasettin Bingöl’e aş evi projesi için talepte bulunduk. Projemizi makul bulan hemşehrimiz, inşaat çalışması için finansman sağlayacağını ifade ederek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” şeklinde konuştu.