Müge Anlı ve Dostları Aşevi’nin İkincisi Erzurum’a Açıldı

23/09/2020 PAYLAŞ:   

Ünlü sunucu ve yapımcı Müge Anlı’nın izleyicilerinden istediği destek sonucu toplanan bağışlarla yapımı tamamlanan Müge Anlı ve Dostları Aşevi'ne bir yenisi de Erzurum’da eklendi.
 
İzleyicileriyle birlikte Türk Kızılay’a aşevi kurulması ve mobil aşevleri alınması için destek olan Müge Anlı’nın bağışlarıyla Erzurum’daki ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanması için yeni bir aşevi açıldı. Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan’ın katılımıyla ATV ekranlarında canlı yayında açılışı gerçekleştirilen Türk Kızılay Müge Anlı ve Dostları Erzurum Aşevi, haftanın 7 günü hizmet verecek. Engelli, yaşlı, dul, kimsesiz vatandaşlar ve öğrenciler için hizmete giren aşevi, 10 bin kişiye sıcak yemek verebilecek kapasitede yapıldı. Öğün başına en az 3 çeşit yemek çıkarılacak olan aşevinde, ilk aşamada 1.000 ihtiyaç sahibine hizmet verilmesi planlanıyor. Aşevinde üst düzey hijyen kuralları uygulanarak hazırlanan yemekler sefer taslarıyla evlere dağıtılacak.
 
Aşevinin açılışını bizzat gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “İçerisinde bulunduğumuz aşevi son sistemlerle donatılmış bir aşevi. Her şey hijyen kuralları gözetilerek yapıldı. Şu anda 3 aşçı, 3 aşçı yardımcımız ve 3 şoförümüzle hizmete başladık. Hedefimiz 10 bin kişiye yemek verebilmek. Bunu da en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Yemeklerimizi ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar götürüp bırakacağız. Kimse sıra beklemek durumunda kalmayacak” dedi.
 
Aşevinin hayırsever bağışçılar sayesinde açıldığını belirten Müge Anlı ise katkılarından dolayı Türk Kızılay’a teşekkürlerini ileterek işbirliğine devam edileceği mesajını verdi.