Genel Başkan Yardımcısı Turunç’un Ege Programı Yoğun Geçti

08/04/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay’ın üst düzey yöneticileri yardım çalışmalarını yerelden takip etmek üzere bölge ziyaretleri gerçekleştiriyor. İzmir’deki Menemen Atilla İlhan Kan Alma Biriminin de açılışını yapan Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç da İzmir, Aydın, Denizli ve Manisa’daki yerel yönetimler ile Kızılay şube, temsilcilik ve gönüllüleriyle bir araya geldi.
 
İzmir'in Menemen ilçesinde Kızılay Attila İlhan Kan Alma Birimi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, "İnşallah kimse kana ihtiyaç duymaz, kana muhtaç olmaz ama ihtiyaç duyduklarında bilsinler ki Kızılay her gün 24 saat milletinin yanında" dedi.  Açılışa Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç’un yanı sıra Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, Menemen Şube Başkanı Serkan Orun, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı. Açılışın ardından ise 35 ve üzeri kan bağışı yaparak altın madalya kazanmaya hak kazanan bağışçılardan Atalay Aytimur, Arif Metin Karagöl, Murat Elaslan, Mitat Öçalan, Umur Sevinç'e madalyaları verildi.
 
İzmir programına devam eden Genel Başkan Yardımcısı Turunç, Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy'u ziyaret ederek yardım Kızılay’ın faaliyetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Kızılay şubelerindeki gönüllü teşkilatların güçlendirilmesine yönelik İzmir, Aydın, Denizli ve Manisa Kızılay Kadın teşkilatlarıyla bir araya gelen Turunç, Kızılay ilçe şube başkanları ve temsilcilerle de gönüllülük çalışmalarını değerlendirerek gonulluol.org platformunun önemine değindi. Aydın’a geçen Genel Başkan Yardımcısı Turunç, Aydın Şube Başkanı Mesut Mezkit'le Aydın'daki yardım faaliyetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Sonrasında Denizli Valisi Ali Fuat Atik’le bir araya gelerek olası iş birliklerini görüşen Genel Başkan Yardımcısı Turunç, Denizli Şubesini de ziyaret ederek yardım ve gönüllü faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Denizli’nin ardından Manisa’ya geçen Turunç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara’yı makamında ziyaret etti. Buradaki görüşmenin ardından ise Manisa'daki şube ve temsilciliklerle de bir araya gelen Turunç, Manisa Gönüllü Merkezi’nin faaliyetlerini yerinde izledi.