Kızılay Yöneticileri Önemli İstişareler Gerçekleştirdi

30/07/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay yöneticileri, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço'nun eşi Ana Dias Lourenço, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Somali'nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Mohamed ile bir araya geldi. Ayrıca aylık olağan YK toplantısını gerçekleştiren yöneticiler, gündeme ilişkin fikir alışverişinde bulundu.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço'nun eşi Ana Dias Lourenço ile Kızılay’ın Ankara’daki Genel Merkezinde görüştü. Kızılay ile Angola’ya yapılacak muhtemel insani yardım faaliyetlerine ilişkin istişarede bulunan ikiliye Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan eşlik etti.
 
Somali’nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Mohamed’i ise Kızılay’ın Kırımlı Dr. Aziz Bey Ek Hizmet Binasında ağırlayan Genel Başkan Kınık’a Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç, Murat Ellialtı ve Genel Sekreter Hüseyin Can ile Genel Müdür Yardımcısı Alper küçük de eşlik etti. Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ile Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ise Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ı ziyaret etti.
 
Ardından aylık olağan Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştiren yöneticiler, Kurban dönemi sonrasını değerlendirerek önümüzdeki ay yapılacak faaliyetlere ve gündeme ilişkin istişarede bulundu.