Kızılay Yönetim Kurulu İç Anadolu Turunu Tamamladı

13/10/2021 PAYLAŞ:   

Bir süredir şube ziyaretleri gerçekleştiren Kızılay Yönetim Kurulu, bu kez de İç Anadolu’daydı. Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum ve Çankırı’yı ziyaret eden yöneticiler faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık; Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ve Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can eşliğinde Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum ve Çankırı’ya ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler boyunca şube yöneticilerinden yürütülen faaliyet ve projelere ilişkin bilgi alan Yönetim Kurulu, gönüllülerle de bir araya geldi.
 
Genel Başkan Kınık ayrıca Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Başkanı Kadem Ekşi ile birlikte Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkanı Bülent Şen ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Sarı’yı İstanbul Ofisinde ağırladı. Ardından “Planet: Red Sanal İklim Toplantısı” etkinliğine konuşmacı olarak katılarak Kızılay’ın iklim değişikliği alanında yürüttüğü faaliyetleri aktardı.
 
Genel Sekreter Can ise TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme programı kapsamında düzenlenen “İstanbul Bilim Şenliği” projesinin açılış programına katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Genel Müdür Altan Temaslarda Bulundu
 
Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Güneydoğu Bölge Kan Merkezini ziyaret eden Altan, yürütülen kan faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Ardından Van İl Müftüsü Ömer Keskin ile makamında görüşen Genel Müdür Altan, Kızılay ile İbn Haldun Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü için imza törenine katıldı. Törende İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan da yer aldı. Ardından İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ı makamında ziyaret eden Altan, Kızılay ve İstanbul Üniversitesi arasında olası iş birlikleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz'e de bir ziyaret gerçekleştiren Genel Müdür Altan, iki kurum arasında gerçekleştirilecek olası iş birlikleriyle ilgili istişarede bulundu. Ziyarette Genel Müdür Altan’a Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin eşlik etti. Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Sezai Sezen ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Altan'ı Kızılay’ın Genel Merkezinde ziyaret etti. Ziyarette iki kardeş Ulusal Dernek arasında iş birlikleri ele alındı.