Kızılay Yöneticileri Kızılay Ailesi Teşkilat Buluşması’nda Bir Araya Geldi

03/11/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Adana’da buluştu. İlk olarak Genel Başkan Kınık başkanlığında yönetim kurulu olağan toplantısını yapan yöneticiler ardından Kızılay Ailesi Teşkilat Buluşması’na katıldı.
 
Türk Kızılay Ekim ayı Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık başkanlığında Adana'da gerçekleşti. Ekim ayının durum değerlendirmesinin yapıldığı ve Kızılay Haftası’nın ele alındığı toplantının tamamlanmasının ardından Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan, Cengiz Koç, Ramazan Saygılı, Nejla Özsoy, Yasir Yılmaz’la birlikte Adana’da Kızılay Ailesi Teşkilat Buluşması’na katıldı. Daha sonra Kızılay Adana Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Halil Ahmet Çolak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllülerle bir araya gelen Genel Başkan Kınık, şube faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Ziyarette Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç, Murat Ellialtı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan, Cengiz Koç, Ramazan Saygılı, Nejla Özsoy ve Yasir Yılmaz da yer aldı.
 
Genel Başkan Kınık, Tıp Kongresinde Sunum Gerçekleştirdi
 
Adana ziyaretinin ardından Bodrum’a giden Genel Başkan Kınık, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı 1. Uluslararası Acil Tıp Kongresi'ne katılarak "Uluslararası İnsani Müdahale Sistemi ve Afet Tıbbı Yaklaşımı" sunumunu gerçekleştirdi.
 
Gürcistan Kızılhaçı’yla Dayanışma Mesajı
 
Gürcistan Kızılhaç Başkanı Natia Loladze, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık'ı Kızılay’ın İstanbul ofisinde ziyaret etti. Olası iş birlikleri ile ilgili görüşme gerçekleştiren ikili dayanışma mesajı verdi.
 
Genel Sekreter Can, Kızılay Haftası Etkinliklerine Katıldı
 
Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla şube etkinliklerine katıldı. İlk olarak Kızılay Ankara Şubesi ve ilçe şubelerinin de katkılarıyla düzenlenen “Tarihte Kızılay” konulu programa katılan Genel Sekreter Hüseyin Can, sergi ve kermes alanını ziyaret etti. Ardından Samsun’a hareket eden Genel Sekreter Can, Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut ve Orta Karadeniz Kan Hizmetleri Müdürü Muhsin Yıldırım ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret ederek Kızılay’ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kızılay Haftası kapsamında Kızılay Samsun Şubesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlemiş olduğu etkinliğinin açılış programına katılan Genel Sekreter Can, Samsun Şubesini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllülerle bir araya geldi, şube faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.
 
Bursa Büyükşehir ve Kestel Belediyesi tarafından Kızılay Bursa Şubesine bağışlanan kan araçlarının teslim törenine de katılan Genel Sekreter Can, bir konuşma gerçekleştirdi.