Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri Şubelerle Bir Araya Geldi

09/11/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop şubelerini ziyaret ederek şube personeli ve gönüllülerle görüştü.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık 14. Ulusal Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi'ne çevrim içi katılarak açılış konuşmasını yapmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ve Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ile birlikte Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop şubelerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Her ilde şube personelleri ve gönüllülerle bir araya gelerek faaliyetler hakkında bilgi alan yöneticiler, çeşitli açılışlara da katıldı. “81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi” kapsamında Kocaeli’de Pakize Şirin Şen Kızılay Anaokulu'nun açılışına katılan yöneticiler çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi. Sakarya’da ise İlk Yardım Eğitim Merkezi açılışında yer alan yöneticiler eğitim merkezinde incelemelerde bulundu.
 
Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı ise Kızılay Konya Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez ile bir araya geldi ve şube faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı. Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı da Adana'da düzenlenen Kızılay Haftası kutlamalarında öğrencilerle bir araya gelerek yapılan etkinliklere katıldı.
 
Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ise Bolu’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bolu Şubesinin Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlemiş olduğu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'nın da katıldığı Kızılay Haftası etkinliğine iştirak eden Genel Sekreter Can, etkinliğin ardından üniversite bünyesinde faaliyet gösterecek olan laboratuvarın da açılışını gerçekleştirdi. Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunda Okul Müdürleri için Kızılay Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe de katılan Genel Sekreter Can, Kızılay'ı ve faaliyetlerini anlattı.
 
Aylık olağan Denetim Kurulu toplantısını Malatya’da düzenleyen Genel Merkez Denetim Kurulu Üyeleri ise Malatya Üretim Üssünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.