Kızılay Yöneticileri Yoğun Ziyaret ve Toplantı Gündemini Geride Bıraktı

15/11/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Yöneticileri yurt içi ve yurt dışında şube, temsilcilikler ve diğer paydaşlarla gerçekleştirdikleri çeşitli toplantı ve ziyaretlerini tamamladı. Yoğun bir gündemi geride bırakan yöneticiler, birçok konuda istişareler yaptı.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ile birlikte Moskova’da Rus Kızılhaçı’nı ziyaret etti. Ziyarette insani yardım alanında gerçekleştirilecek olası projeler hakkında konuşan Genel Başkan Kınık, Rus Kızılhaçı Eğitim Merkezini ziyaret ederek eğitim gören çocuklarla bir araya geldi. Yurt dışı ziyaretinin ardından Genel Merkez’de düzenlenen İletişim, Bağış ve Pazarlama Komitesi Toplantısına katılan Genel Başkan Kınık’a Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Müdürlük Yöneticileri ve Kızılay Yatırım Holding Yöneticileri eşlik etti. AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer ile de görüşen Genel Başkan Kınık daha sonra Hatay, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya ziyaretlerinde şube ve temsilcilik yöneticileri, Gençlik ve Kadın Teşkilatlarıyla bir araya geldi. Malatya’da ayrıca Hekimhan Tarihi Taşhan’da bulunan Kızılay Butiğinin açılışını gerçekleştiren Genel Başkan Kınık’a şube ziyaretleri boyunca Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan ve Ramazan Saygılı, Denetim Kurulu Üyeleri Şükrü Can ve Av. Umut Yalçın ile Genel Müdür Dr. İbrahim Altan eşlik etti.
 
Sakarya'da "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında yaptırılan Hacı Sahure Koç Kızılay Anaokulu'nun açılışını Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, çocuklarla bir araya geldi.
 
Diğer taraftan çeşitli insani yardım malzemelerinin temini için IFRC ile uzun vadeli bir anlaşma imzalayan Kızılay Yatırım Holding çatısı altındaki Kızılay Çadır Tekstil A.Ş. kişisel koruyucu ekipman ve tekstil ürünlerinde insani yardım dünyasının temel iş ortaklarından biri oldu. İmza töreninde Kızılay Yatırım Holding CEO’su İlyas Haşim Çakmak’a Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de eşlik etti.
 
Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ise Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkmen Bakan Aydın Maruf ve beraberindeki heyetle Kızılay’ın Genel Merkezinde bir araya geldi.