Sık Sorulan Sorular

Vekaletle Kurban Kesimi

Hayır, bu doğru değil. Tüm kurban vekaletleri yerine getiriliyor ve raporlanıyor. Ayrıca tüm kurbanlar noter huzurunda kesiliyor. Geçmiş yıllara dair tüm kurban kesim raporlarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yıl içerisinde düzenlenecek olan Kampanya kararına göre Yurt dışı Vekâleten Kurban kesimi de yapılmaktadır. Yurtdışı Kurban Vekâletlerinde konserve gönderimi yapılmamaktadır. Vekâlet sahiplerimize teşekkür mektubu gönderilmektedir.

Yurt dışındaki kurban fiyatları ülkelerdeki piyasa şartlarına, ekonomik faktörlere ve maliyetlere bağlı olarak daha ucuz olabilir. Ayrıca, yerel piyasadaki rekabet şartları ve düşük üretim maliyetleri de fiyatların daha uygun olmasına neden olabilir.

Tüm kesimlerin ardından, Kızılay tarafından vekalet sahiplerine kurbanlarının kesildiğine dair SMS gönderilmektedir. 

Yanlış ya da eksik numara bilgisi kaynaklı olarak veya cep telefonunuzun toplu mesaj alımına kapalı olmasından dolayı cep telefonunuza mesaj gelmemiş olabilir. İletişim bilgilerinizi 168 Çağrı Merkezimizden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca e-posta bilgisi verdiyseniz, e-posta adresinize de kesim bilgisi gelmektedir.

Kurban vekâletiniz için herhangi bir ülke şartı kabul edilmemektedir. Bu kesimler, ekiplerimizin planlamalarına göre gerçekleşmektedir.

Kızılay’ın kurban kesimleri modern kombinalarda, hijyenik koşullarda, veteriner denetiminde ve noter huzurunda, din görevlisi eşliğinde vekalet sahiplerinin isimleri okunarak gerçekleştirilmektedir. Tüm bu süreçler kamera ile kayıt altına alınmaktadır.

Yurt içinde kesilmek üzere bağışlanan kurbanlar, yurt içinde, Yurt dışı için yapılan kurban bağışları da yurt dışında kesilmektedir.

Kızılay’a kurban vekaletinizi 168 çağrı merkezimiz üzerinden, www.kizilay.org.tr web sitemizden ve Kızılay Mobil Uygulamasından ve bankalardan verebilirsiniz.