Diğer Bağış Yöntemleri

Nakdi ve Ayni Bağışlarınız için Genel Merkez ve Türk Kızılay’a bağlı Şubelerimizden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.Şube adres ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayni Bağış

Ayni bağış, yardımların; eşya, hizmet ve bedelsiz kullandırma gibi seçenekler üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Türk Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği insani yardım çalışmalarına ayni bağışlarınızla destek olabilirsiniz.
 
Kurumumuz; barınma, beslenme, giyim, kırtasiye malzemesi, hijyen ürünleri, elektronik cihaz, mobilya vb. mal ve eşyaları ayni bağış olarak kabul etmektedir.
Ayrıca gıda, temizlik, giyecek ve yakacak maddesi niteliğinde olan ürünler “Gıda Bankacılığı” kapsamına girmekte olup, bu tür bağışlarda ise gerçekleştirilen ayni bağış toplamının tamamı, yıl sonu vergi matrahından indirilebilmektedir.

“Gıda Bankacılığı” kapsamı dışında kalan ayni bağış malzemelerinin Kurumlar vergisi matrahının tespitinde sınırlı olarak indirim konusu yapılabilecek bağış ve yardım tutarı, o yıla ait kurum kazancının % 5'i ile sınırlıdır.
Kurumuza yapılan ayni bağış ve yardımlarda, vergi matrahının %5'ini aşmamak üzere, vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Ayni olarak bağış yapılacak malzemelerde ikinci el ürün kabul edilmemektedir.

Ayni bağış yapmak isterseniz, butona tıklayarak Ayni Bağış Formu'nu doldurabilirsiniz;    Ayni Bağış   
 
PAYLAŞ: