Neler Yapıyoruz?

Neler Yapıyoruz?

Neler Yapıyoruz
Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar.
Ulusal Afet

Afet Yönetimi

Türk Kızılay, ülke çapında yaygınlaştırdığı afet müdahale ve afet lojistik sistemleri ile dünyanın en iyi afet örgütlenmelerinden birine sahiptir.
Kan Hizmetleri

Kan Hizmetleri

Türk Kızılay, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflemektedir.
Uluslararası Yardımlar

Uluslararası Yardımlar

Türk Kızılay son 10 yılda 78 farklı ülkede doğal ve insan kaynaklı afetlere müdahale etmiş, kuruluşundan bugüne 137 ülkeye  yardım eli uzatmıştır.
Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler

Türk Kızılay ülke genelinde hizmet veren Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olur.
Sağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetleri

Türk Kızılay modern teknolojilerinin uygulandığı hastaneler ve tıp merkezlerinde uzman sağlık kadroları ile hizmet vermektedir.
İlk Yardım

İlk Yardım

Türk Kızılay, bünyesindeki İlk Yardım Merkezilerinde düzenlediği eğitim programları ile toplumda ilk yardım bilincinin yaygınlaşmasını hedeflemektedir. 
Eğitim ve Gençlik Hizmetleri

Gönüllü Yönetimi

Gönüllü yönetim sistemi gonulluol.org, Gönüllü Merkezleri, Gençlik Kampları, Türk Kızılay Kadın, Genç Kızılay ve şube gönüllülerimiz aracılığıyla gönüllü kapasitesinin, eğitimlerinin, görevlendirmelerinin yapılmasını ve her yaştan gönüllümüzün Kızılay’a değer katacak çalışmalar yapmasını, afetlerde, olağan ve olağanüstü dönemlerde gönüllü yönetiminin stratejisini belirleyerek koordinasyonunu sağlar...
Göç ve Mülteci Hizmetleri

Göç ve Mülteci Hizmetleri

Türk Kızılay Göç ve Mülteci Hizmetleri kapsamında geçici koruma altındaki kişilere barınma, beslenme, psikososyal hizmetler sunar.
Mineralli Su Hizmetleri

Maden Suyu

Kızılay Maden Suyu’nun satışından elde edilen gelirin fazlası Türk Kızılay’ın sosyal yardım ve afet müdahale hizmetlerinde kullanılır.
Mineralli Su Hizmetleri

Çadır ve Tekstil

Kızılay Çadır & Tekstil; modern üretim tesisleriyle, sunduğu yeni ve modern modeller ile sektörde söz sahibi olmuştur.
PAYLAŞ: