EĞİTİM ŞARTLI BAĞIŞLARI

Eğitim Genel Bağışı

KIZILAY EĞİTİM YARDIMLARI
İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar. Bu yüzden “eğitim”, öncelikle bireylerin geleceğine, sonra bir toplumun, ülkenin hatta dünyanın geleceğine yapılacak en büyük yatırımdır bize göre.

Bu anlayış ve bilinçle Türk Kızılay olarak, başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere farklı paydaşlar ile eğitimi destekleyen iş birlikleri kuruyor; bağışlarınızı ülkemizin aydınlık geleceğine yönlendiriyoruz. İnanıyoruz ki, eğitimine destek verdiğimiz her birey, ülkemizin ve dünyanın geleceğini değiştirecek, hayatı daha da güzelleştirecektir.

Eğitim için yaptığınız bağışlarınızla;
1.“Sen Çok Özelsin” sloganı ile Özel Eğitim Sınıflarına
2.“Geleceğe El Uzat” sloganı ile Yatılı Bölge Okullarında Okuyan Öğrencilere
3.“Kolide Ne Var” sloganı ile Köy Okullarında Okuyan Öğrencilere
4.“Güvenli Yaşamı Öğreniyorum” sloganı ve yayınları ile Öğrenci ve Öğretmenlerimize
5.“Burs Destekleri” ile İhtiyaç Sahibi Öğrencilere
yardım ediyor, ülkemizin ve dünyanın geleceğine siz hayırseverlerimizle birlikte destek oluyoruz.


Sen Çok Özelsin - Özel Eğitim Sınıfları Bağışı
Onlar bizim çocuklarımız. Onlar hepimizin göz bebekleri. Onlar çok ‘özel’ler. Bunu biliyoruz ve Kızılay olarak, eğitimlerinde özel ilgi ve desteğe ihtiyacı olan “otizmli, down sendromlu…vb” özel yavrularımıza destek oluyoruz.

Yaşıtlarına göre pek çok konuda destek ve bakıma daha fazla ihtiyacı olan 30.000 üzerinde çocuğumuz için devlet okullarında “Özel Eğitim Sınıfları”nın iç düzenlemesini yapıyor ve eğitimlerini kolaylaştırıcı materyaller temin ediyoruz. Böylece bu özel çocuklarımız, özel eğitime ihtiyacı olmayan akranlarıyla birlikte aynı okula devam edebiliyorlar.

Türk Kızılay, 2013 yılında “Sen Çok Özelsin” sloganı ile başlattığı proje kapsamında bugüne kadar 139 sınıfın tefrişatını yaptı. Özel eğitime ihtiyacı olan yaklaşık 1.465 çocuk ve genç için el-göz koordinasyon, motor beceri geliştirmeye yönelik renkli, sesli, dokunarak öğrenmeyi-kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyallerle sınıfları donatan Kızılay, yeni dönemde, özel eğitime ihtiyaç duyan daha fazla çocuğa hizmet sunabilmek için kurumsal bağışçıların yanı sıra bireysel bağışçıların desteğine de ihtiyaç duyuyor.


Geleceğe El Uzat - Yatılı İlköğretim Bölge Okulları Bağışı
İlk olarak 1939 yılında yoksulluk yüzünden eğitim sürecine katılamamış köy çocukları için açılan “Yatılı Bölge Okulları”, günümüzde çoğunlukla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör yüzünden okulları kapatılan öğrenciler ile hiç okulu bulunmayan veya maddi durumu zayıf öğrencileri eğitim sistemi içerisine dâhil etmeyi amaçlamıştır.

Bölge eğitiminin omurgası olarak görülen bu okullar, bulundukları bölgenin “sosyal, ekonomik, kültürel, sportif ve teknolojik” gelişimlerini sağlama gibi ağır bir misyona da sahiptir.

Yardım seven insanların bağışlarıyla bugüne kadar 56 Yatılı İlköğretim Bölge Okulları'nda (YİBO) binlerce öğrenciye yardım elini uzatan Kızılay, geleceğimiz olan çocuk ve gençlerin yaşıtlarıyla aynı şartlarda eğitimlerini tamamlayabilmeleri için çalışıyor, öğrencilere maddi desteğin yanı sıra “eğitim araç ve donanımlarının temini, giyim desteği, internet erişimi, laboratuvar oluşturulması, ücretsiz kurs ve etüt imkânı sağlama, beslenme imkânlarını arttırma” gibi konularda da çalışmalar yürütüyor.


Güvenli Yaşamı Öğreniyorum - Yayın Şartlı Bağış
Öğrencilerin, ailelerin ve öğretmenlerin afetler, afetlere hazırlık, güvenlik, sosyal sorumluluk, gönüllülük ve insani değerler konularında bilinç düzeyini artırmak için Kızılay afet uzmanları tarafından hazırlanan “Güvenli Yaşamı Öğreniyorum” kitabı 2004 yılından bu yana bağışçılarımızın destekleriyle basılarak okul sıralarındaki yerini alıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında hem öğrenciler (164 sayfa), hem de eğitmenler (126) için kitap hazırlandı. Siz hayırsever vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın desteğiyle bugüne kadar 21 baskısı yapılan kitap, 853.673 öğrencinin, 51.776 öğretmenin kitaplıklarında ye

Eğitim Genel Bağışı

BAĞIŞ TUTARI:

Düzenli Bağış Bilgileriniz?

Bu bölümde seçmiş olduğunuz bilgiler ile kampanyaya her ay düzenli bağış yapabilirsiniz.

23.2.2019

*Bağışta bulunmak istediğiniz tutar ..... ay boyunca, her ayın ..... günü kredi kartınızdan tahsil edilecektir..

BAĞIŞÇI BİLGİLERİNİZ:

Giriş yapmadan da devam edebilirsiniz!

Bilgileriniz bizim için değerlidir. Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz. "*" ile işaretlenen alanlar zorunludur !Kredi/Banka Kartından Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
Taksit sayısı seçimi kredi kartı numarası girildikten sonra yapılabilir. Taksit yapılabilmesi için kredi kartının Türkiye'den alınmış ve taksit özellikli olması gerekir.
BKM Express Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar : 0

BKM Express ile bağış Yapmak için aşağıdaki logoyu tıklayınız.

Diğer Ödeme Yöntemleri İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0